Nozares jaunumi

Septembrī Liepājas ostas kravu apgrozījums 372 100,04 tonnas

2 Septembrī Liepājas ostā pārkrautas  372 100,04 tonnas dažādu kravu014. gada septembrī Liepājas ostā pārkrautas  372 100,04 tonnas dažādu kravu, kas ir par 15,4 % vairāk nekā tādā pat laika priodā gadu iepriekš. Tradicionāli Liepājas ostā lielākais īpatsvars ir beramkravām  240,2  tūkst tonnas jeb 65%, kam sekoja ģenerālkravas –  118,6 tūkst tonnu, jeb 32%.   Lejamkravu apjoms šā gada septembrī sarucis līdz 4%.   2014. gada septembrī Liepājas ostā apkalpoti 105 kuģi, bet iebraukuši un izbraukuši  3 437 pasažieri.

 Šā gada septembrī Liepājas ostā pakāpeniski tika uzsākta jaunā graudaugu sezona, kas nodrošināja beramkravu grupā lielāku labības un labības produkti   īpatsvaru -  170,5  tūkst. tonnu jeb 71%, kam sekoja celtniecības materiāli (cements) –    46,5 tūkst. tonnu jeb 19%, bet nelielos apjomos pārkrauti arī  minerālmēsli, ogles un koksnes šķelda. Ģenerālkravu grupā stabila ir RO-RO kravu plūsma, ko nodrošina regulārā prāmja līnija Liepāja –Traveminde (Vācija) un kokmateriāli.   Lejamkravu apgrozījums šā gada septembrī bija 13,3 tūkst. tonnu, kas ir viens no zemākajiem pēdējo gadu laikā. Uzņēmēji to skaidro ar situāciju pasaules tirgū.

Kā jau vairākkārt norādījis Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks Guntars Krieviņš, tad kravu apgrozījumu Liepājas ostā šogad ietekmē vairāki faktori – ar pozitīvu bilanci aizsākusies jaunā graudaugu sezonu un kā liecina noslēgties līgumi tā varētu būt ražīga, taču joprojām osta izjūt AS „Liepājas metalurgs dīkstāvi, kas līdz minimumam ir samazinājusi metāla kravu un metāllūžņu apgrozījumu, kā arī ierobežojusi LSEZ AS “Liepājas osta LM” darbību.  Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde ļoti cera, ka līdz ar īpašnieku maiņu abi uzņēmumi atsāks pilnvērtīgu darbību, kas atspoguļosies arī kravu apgrozījumā.

2014. gada deviņos mēnešos kopumā Liepājas ostā pārkrautas   3 695 300,02 tonnas, kas ir par 7,1 % vairāk nekā gadu iepriekš, apkalpoti 1 025  kuģi, bet iebraukuši un izbraukuši  32 726 pasažieri.  No  janvāra  līdz  septembrim  pārkrautas 2 409,3 tūkst. tonnas beramkravu (65%),  996,4 tūkst. tonnas ģenerālkravu (27%), bet lejamkravu apgrozījums bija 289,5 tūkst. tonnu (8%). Šā gada deviņos mēnešos pārkrauto  konteineru skaists bija  2 821 TEU, bet RO-RO vienību skaits –  27 552.

Avots: http://liepaja-sez.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.