Nozares jaunumi

No Baltijas valstīm dzelzceļa kravu apjomi aug tikai Latvijā

DzelzceļšNo Baltijas valstīm dzelzceļa kravu pārvadājumu apjomi gada pirmajos septiņos mēnešos ir palielinājušies tikai Latvijā, savukārt Lietuvā un Igaunijā kritums ir līdz 11%, liecina uzņēmumu statistika. Turklāt Latvija pārvadāto kravu apjoms ir būtiski lielāks nekā Igaunijā un Lietuvā.

Lietuvas dzelzceļa kompānija «Lietuvos gelezinkeliai» šī gada pirmajos septiņos mēnešos ir pārvadājusi 27,75 miljonus tonnu kravu, un tas ir par 10% mazāk nekā pērn analoģiskā laika periodā. Uzņēmums prognozē, ka šogad kravu apjoms, salīdzinot ar pērno gadu, saruks par diviem līdz trim miljoniem tonnu. Pērn tika pārvadāti 52,32 miljoni tonnu. Iemesls transportējamo kravu apjomu samazinājumam ir naftas produktu kravu plūsmas samazināšanās.

Arī Igaunijas dzelzceļa kompānija «Eesti Raudtee» kravu apjomus ir samazinājusi, konkrēti, par 11% līdz 16,27 miljoniem tonnu. Visvairāk ir samazinājušies pārvadāto naftas un naftas produktu apjomi - par 23,2% līdz 9,5 miljoniem tonnu. Kā ziņots, dzelzceļa kravu pārvadājumu apjomi Latvijā septiņos mēnešos pieauguši par 12,3%, sasniedzot 38,68 miljonus tonnu kravu, liecina «Latvijas Dzelzceļa» informācija. Iekšzemes pārvadājumu apjoms šā gada pirmajos septiņos mēnešos palielinājies par 4,9%, sasniedzot 555 000 tonnu.

Savukārt par 13,9% palielinājušies eksporta pārvadājumu apjomi - kopumā pārvadāti 3,72 miljoni tonnu. Importa pārvadājumos pieaugums par 12% līdz 31,62 miljoniem tonnu. Sauszemes tranzītā apkalpoti 3,43 miljoni tonnu kravas, un tas ir par 15,3% vairāk nekā pērn. Lielākais dzelzceļa kravu pārvadātājs Latvijā ir VAS «Latvijas Dzelzceļš» meitassabiedrība SIA «LDz Cargo».

Avots: www.tvnet.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Vervo komandā strādā pieredzējuši un profesionāli speciālisti, kuri prasmīgi un operatīvi palīdzēs izvēlēties labāko risinājumu un atrisināt jautājumus, kas saistīti ar kravu pārvadājumiem un citiem loģistikas pakalpojumiem.

Darba laiki

Birojā - Tīraines iela 1, 3. stāvā


P. 9.00 - 17.30
O. 9.00 - 17.30
T. 9.00 - 17.30
C. 9.00 - 17.30
P. 9.00 - 17.00
Se. - Sv.  - -

Kontakti

  • Adrese: Tīraines iela 1, Rīga, LV-1058

  • Telefons: +371 67674570

  • E-pasts: info@vervo.lv