Nozares jaunumi

Degvielas cenai sasniegts divu gadu zemākais līmenis

Degvielas mazumtirdzniecības cenu kritums.Raugoties uz šī brīža tendencēm, varētu būt gaidāms jauns degvielas mazumtirdzniecības cenu kritums, lai gan no augusta beigām būtiskas izmaiņas degvielas mazumtirdzniecības cenā nav novērotas, norāda «Virši-A» valdes priekšsēdētājs Jānis Riekstiņš.

 Savukārt uzņēmumā «Statoil Fuel&Retail Latvia» norāda, ka, sekojot naftas produktu cenu kritumam pasaulē, degvielas mazumtirdzniecības cenas Latvijā sasniegušas zemāko līmeni pēdējos divos gados.

Riekstiņš skaidro, ka degvielas mazumtirdzniecības cenu ietekmē vairumtirdzniecības cenas, savukārt vairumtirdzniecības cenu ietekmē dažādi ekonomiskie rādītāji. Piemēram, šobrīd ir novērojams naftas cenu kritums un dolāra un eiro vērtības svārstības, līdz ar to tūlītējas degvielas mazumtirdzniecības cenu izmaiņas nav novērojamas.

Naftas cena starptautiskajās biržās turpina svārstīties un pat strauji kristies, taču degvielas cena gala patērētājam tik ievērojami un ātri nespēj mainīties. Izmaiņas degvielas mazumtirdzniecības cenās, ko rada spekulācijas pasaules biržās, izjutīsim tikai pēc kāda laika, uzsver Riekstiņš.

Tāpat viņš norāda, ka straujās naftas cenu svārstības pasaules biržās jau ir atstājušas ietekmi uz Krieviju, kuras ekonomiskajai stabilitātei ir ļoti būtiski, lai pasaules biržās naftas cena par barelu saglabātos virs 100 ASV dolāriem.

Patlaban «Virši-A» degvielas uzpildes stacijās 95.markas benzīna cena ir 1,294 eiro litrā (no septembra cena kritusies par vienu centu), 98.markas benzīna cena ir palikusi nemainīga - 1,344 eiro litrā, bet dīzeļdegvielas cena svārstās no 1,259 līdz 1,269 eiro litrā.

Uzņēmumā «Statoil Fuel&Retail Latvia» norāda, ka «Statoil» tīklā kopš jūlija degvielas cenas ir samazinājušās par septiņiem centiem.

«Statoil Fuel&Retail Latvia» degvielas produktu attīstības departamenta pārstāvis Armands Žubulis stāsta, ka cenu līmenis galvenokārt ir skaidrojams ar naftas produktu cenu samazinājumu pasaules biržās, kas līdzīgi kā mazumtirdzniecības cenas ir sasniegušas zemāko līmeni pēdējos divos gados. Turklāt degvielas mazumtirdzniecības cenu samazinājums esot novērojams, neskatoties uz ASV dolāra un eiro valūtas kursa kritumu, kas savukārt palielina degvielas produktu iepirkuma pašizmaksu.

Šobrīd vidējā cena 95.benzīnam «Statoil Fuel&Retail Latvia» tīklā ir 1,304 eiro litrā, bet dīzeļdegvielai - 1,264 eiro litrā. Vienlaicīgi zemākā pieejamā 95.benzīna cena «Statoil» tīklā ir 1,239 eiro litrā, bet dīzeļdegvielas - 1,227 eiro litrā.

Papildus cenas samazinājumam degvielas mazumtirgotāji piedāvā arī lojalitātes programmas un degvielas atlaižu kampaņas, līdz ar to izdevumus degvielai esot iespējams samazināt vēl vairāk.

Kā ziņots, naftas cenas pasaules tirgū piektdien turpināja kritumu, Londonas «Brent» jēlnaftas cenai samazinoties līdz četros gados zemākajam līmenim saistībā ar bažām par pasaules ekonomikas izaugsmi un pārmērīgu piegāžu apjomu.

«Brent» jēlnaftas cena novembra piegādēm piektdien uz brīdi nokritās līdz 88,11 dolāriem (69,03 eiro) par barelu, kas ir zemākais līmenis kopš 2010.gada 1.decembra.

Savukārt ASV vieglās jēlnaftas «West Texas Intermediate» (WTI) cena samazinājās līdz 83,59 ASV dolāriem (65,49 eiro) par barelu, reģistrējot zemāko līmeni kopš 2012.gada 3.jūlija.

Naftas cenu kritumu veicina jaunākie eirozonas ekonomikas dati, kas liecina par eksporta apjoma samazināšanos.

Turklāt vadošie Vācijas ekonomiskās izpētes institūti 9.oktobrī samazināja valsts ekonomikas izaugsmes prognozes šim un nākamajam gadam.

Starptautiskā Valūtas fonda izpilddirektore Kristīne Lagarda ceturtdien arī brīdināja, ka eirozonai draud nopietns lejupslīdes risks, ja nekas netiks darīts tās novēršanai.

Avots: financenet.tvnet.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.