Nozares jaunumi

Latvijā 83% starptautisko kravu pārvadāti caur ostām

Transports
Transports
Šā gada otrajā ceturksnī ar dzelzceļa transportu pārvadāti 16,5 miljoni tonnu kravu, kas ir par 9,7% vairāk nekā pērnā gada otrajā ceturksnī.

Iekšzemē ar dzelzceļa transportu pārvadāti 0,2 milj. t kravu – par 27,7 tūkst. t (13%) vairāk nekā 2011.gada attiecīgajā laika periodā. Starptautiskajā dzelzceļa kravu transportā pārvadāto kravu apjoms pieauga par 1,4 milj. t (9,6%). 83% no starptautiskajiem kravu pārvadājumiem veidoja pārvadājumi caur Latvijas ostām, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Kravu pārvadājumos ar autotransportu šā gada 2.ceturksnī transportēti 13,5 milj. t kravu, kas ir par 6% vairāk nekā 2011.gada 2.ceturksnī. Lielākā daļa (81,1% jeb 11 milj. t) no kopējā pārvadāto kravu apjoma transportēta iekšzemē, kur pārvadājumi palielinājās par 0,5 milj. t (4,4%). Starptautiskie kravu pārvadājumi pieauga par 0,3 milj. t (13,1%).

Šā gada 2.ceturksnī 36,3% (4,9 milj. t) no ar autotransportu pārvadāto kravu kopapjoma veidoja metālu rūdas un citi ieguves rūpniecības un karjeru izstrādes produkti un kūdra. 16,7% (2,3 milj. t) veidoja lauksaimniecības, medniecības un mežsaimniecības produkti, zivis un citi zvejniecības produkti, bet 7,8% (1,1 milj. t) – pārtikas produkti, dzērieni un tabaka. Pa maģistrālo naftas produktu cauruļvadu šā gada 2.ceturksnī transportēti 1,3 milj. t naftas produktu, kas ir par 18% mazāk nekā 2011.gada 2.ceturksnī.

Avots: www.bnn.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.