Nozares jaunumi

Pagarinās regulas nepiemērošanas termiņu dzelzceļa pasažieru pārvadājumos

Dzelzceļa pārvadājumu likumā tiek precizētas atsevišķas normasGrozījumi Dzelzceļa pārvadājumu likumā paredz līdz 2019.gada 3.decembrim pagarināt atbrīvojumu no to regulas par dzelzceļa pasažieru tiesībām un pienākumiem noteikumu piemērošanas, kurus var nepiemērot dalībvalstis, par to informējot Eiropas Komisiju.

Šāds atbrīvojums no Eiropas Parlamenta un Padomes 2007.gada 23.oktobra Regulas (EK) Nr. 1371/2007 noteikumu piemērošanas šobrīd ir noteikts līdz 2014.gada 3.decembrim attiecībā uz un pārvadājumiem, kas tiek veikti starp stacijām, kuras atrodas Latvijā un trešajā valstī.

Dzelzceļa pārvadājumu likumā tiek precizētas atsevišķas normas, kuras paredz, ka turpmāk kravu pārvadājumos pa dzelzceļu arī tiks izmantoti elektroniskie dokumenti un nodrošināta to elektroniska apmaiņa, tādējādi paātrinot tranzīta kravu plūsmu un vienkāršojot administratīvās muitas un robežšķērsošanas procedūras.

Savukārt 2014.gada 1.janvārī stājas spēkā grozījumi Imigrācijas likumā, kas nosaka dzelzceļa pārvadātāja pienākumu pārliecināties par to, ka ārzemniekam, kuru tas pārvadā, ir ieceļošanai Latvijas Republikā nepieciešamie dokumenti, kuri atbilst šā likuma prasībām. Dzelzceļa pārvadājumu likumā paredzēts papildināt pasažiera pienākumus, nosakot, ka pārvadājumos, kas tiek veikti starp stacijām, kuras atrodas Latvijā un trešajā valstī, pārvadātājam tiek uzrādīti ieceļošanai attiecīgajā valstī derīgi dokumenti.

Vienlaikus tiek papildināti arī pārvadātāja pienākumi, nosakot pārvadājumos, kas tiek veikti starp stacijām, kuras atrodas Latvijā un trešajā valstī, pārliecināties, ka pasažierim ir ieceļošanai attiecīgajā valstī derīgi dokumenti, un atteikties pārvadāt pasažieri, ja viņš tos nevar uzrādīt.

Grozījumus Dzelzceļa pārvadājumu likumā apstiprināja valdības sēdē 30.septembrī, bet tie vēl jāpieņem Saeimā.

Avots: www.sam.gov.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.