Nozares jaunumi

Sešos mēnešos pieaug pārvadāto kravu apjoms

Transports
Transports
Šā gada pirmajā pusē pieaudzis pa dzelzceļu un autoceļiem pārvadāto kravu apjoms, bet nedaudz samazinājies ar sabiedrisko transportu pārvadāto pasažieru skaits, liecina Centrālās Statistikas pārvaldes (CSP) apkopotā informācija par transporta darbības rādītājiem.

CSP dati liecina, ka kravu pārvadājumu apjoms ar dzelzceļa transportu gada pirmajā pusē bijis 33,7 miljoni tonnu kravu, kas ir par 12,8% vairāk, nekā 2011.gada pirmajos sešos mēnešos. Otrajā ceturksnī ar dzelzceļa transportu pārvadāti 16,5 miljoni tonnu kravu, kas ir par 9,7% vairāk nekā 2011.gada otrajā ceturksnī. Lielāko pārvadāto kravu apjomu gada pirmajā pusē veidojuši importa kravu pārvadājumi - 27,5 miljoni tonnu, kas ir par 12,4% vairāk, nekā šajā laikā pērn, no tām uz Latvijas ostām pārvadāti 25,6 miljoni tonnu, kas par 13,1% pārsniedz pērnā gada rādītājus. Eksporta kravu pārvadājumi bijuši 2,7 miljoni tonnu un šis apjoms par 12,8% pārsniedz pērnā gada pirmās puses rādītājus. Iekšzemē ar dzelzceļa transportu otrajā ceturksnī pārvadāti 0,2 miljoni tonnu kravu, kas ir par 27 700 tonnām jeb 13% vairāk, nekā 2011.gada attiecīgajā laika periodā.

Starptautiskajā dzelzceļa kravu transportā pārvadāto kravu apjoms pieaudzis par 1,4 miljoniem tonnu jeb 9,6%. Ap 83% no starptautiskajiem kravu pārvadājumiem veidojuši pārvadājumi caur Latvijas ostām. Pēc CSP apkopotās informācijas, ar autotransportu šā gada pirmajā pusē pārvadāti 23,8 miljoni tonnu kravu, kas ir par 3,6% vairāk, nekā 2011.gada pirmajā pusē. Otrajā ceturksnī pārvadāto kravu apjoms bijis 13,5 miljoni tonnu, kas ir par 6% vairāk, nekā šajā laikā pērn. No kopējā ar autotransportu pārvadātā kravu apjoma 18,8 miljoni tonnu bijuši iekšzemes kravu pārvadājumi, kas ir par 1,7% vairāk, nekā pērn šajā laikā, eksporta kravu apjoms bijis 2,1 miljons tonnu, kas ir par 2,1% mazāk, nekā šajā laikā pērn.

Gada pirmajā pusē pārvadāts 1,1 miljons tonnu importa kravu, kas ir par 24,3% vairāk, nekā šajā laikā pērn. CSP norāda, ka otrajā ceturksnī pārvadāti 13,5 miljoni tonnu kravu, kas ir par 6% vairāk, nekā šajā laikā pērn. Lielāko daļu  - 81,1% jeb 11 miljonus tonnu no kopējā otrajā ceturksnī  pārvadāto kravu apjoma transportēja iekšzemē, kur pārvadājumi palielinājās par 0,5 miljoniem tonnu jeb 4,4%. Starptautiskie kravu pārvadājumi pieauga par 0,3 miljoniem tonnu jeb 13,1%. Tāpat otrajā ceturksnī 36,3% jeb 4,9 miljonus tonnu no ar autotransportu pārvadāto kravu kopapjoma veidoja metālu rūdas un citi ieguves rūpniecības un karjeru izstrādes produkti un kūdra, 16,7% jeb 2,3 miljonus tonnu - lauksaimniecības, medniecības un mežsaimniecības produkti, zivis un citi zvejniecības produkti, bet 7,8% jeb 1,1 miljonu tonnu - pārtikas produkti, dzērieni un tabaka. Pa maģistrālo naftas produktu cauruļvadu 2012.gada otrajā ceturksnī transportēja 1,3 miljonus tonnu naftas produktu, kas ir par 18% mazāk nekā pērn šajā laikā.

CSP apkopotā informācija liecina, ka šā gada pirmajā pusē sarucis ar sabiedrisko transportu pārvadāto pasažieru skaits - ar dzelzceļa transportu pārvadāti 9,5 miljoni pasažieru, kas ir par 2,7% mazāk, nekā šajā laikā pērn, ar regulārās satiksmes autobusiem pārvadāti 57,4 miljoni pasažieru, kas ir par 2,5% mazāk, nekā pērnā gada pirmajā pusē, ar tramvajiem - 20,1 miljons braucēju, kas ir par 4,8% mazāk, nekā pērn šajā laikā un ar trolejbusiem - 23 miljoni pasažieru, kas ir par 1,4% mazāk, nekā 2011.gada pirmajā pusē. Otrajā ceturksnī ar dzelzceļa transportu pārvadāti 5,1 miljons pasažieru jeb par 3,8% mazāk, nekā šajā laikā pērn, ar regulārās satiksmes autobusiem - 28,5 miljoni jeb par 2,7% mazāk pasažieru par pērno gadu, ar tramvajiem pārvadāti 9,9 miljoni pasažieru, kas ir par 5,6% mazāk, nekā 2011.gada otrajā ceturksnī, bet ar trolejbusiem pārvadāti 11,3 miljoni pasažieru, kas ir par 1% mazāk, nekā pērnā gada otrajā ceturksnī.

Avots: www.delfi.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.