Uz Vācijas un Čehijas robežas izveidojušās garas kravas mašīnu rindas

Pēc Vācijas lēmuma pasludināt Čehiju par riska zonu jaunā koronavīrusa paveida izplatības dēļ, uz abu valstu robežas pirmdien izveidojušās garas automašīnu rindas.

Uz šosejas E55/D8, kas savieno Prāgu ar Drēzdeni, izveidojies kravas mašīnu sastrēgums vairāku kilometru garumā.

Ūsti pie Labes policija aptur kravas mašīnas, pirms ļauj iebraukt tunelī.

Uz šosejas E50/D5, kas ved uz Nirnbergu, kravas mašīnu sastrēgums stiepjas 20 kilometru garumā, ziņo radio.

Vācija svētdien aizliedza ieceļošanu no Čehijas pierobežas reģioniem un Austrijas Tiroles reģiona, kur sākuši izplatīties lipīgākie koronavīrusa paveidi.

Izņēmums ir cilvēki, kas strādā robežas otrā pusē, kravas automašīnu vadītāji un Vācijas pilsoņi vai pastāvīgie iedzīvotāji, kuriem joprojām ļauts šķērsot robežu. Taču viņiem iepriekš jāreģistrējas internetā un uz robežas jāuzrāda negatīvs Covid-19 testa rezultāts, kas nedrīkst būt vecāks par 48 stundām.

Čehija ir palielinājusi iespējas veikt testus pierobežas reģionos.

Čehija ir būtisks elements piegāžu ķēdē daudziem Vācijas uzņēmumiem. Vairāki autoražotāji jau brīdinājuši, ka šie ierobežojumi var atkal apturēt darbu rūpnīcās.

Čehijā, kas ir Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts ar 10,7 miljoniem iedzīvotāju, Covid-19 infekcijas gadījumu skaits attiecībā pret iedzīvotāju skaitu pēdējos mēnešos ir pieaudzis līdz vienam no augstākajiem līmeņiem pasaulē.

Avots: https://www.diena.lv/

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kura pamatdarbības veidi ir starptautiskie un vietējie kravu pārvadājumi, transporta pakalpojumi un citi loģistikas risinājumi: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana, personīgo mantu pārvadājumi.