Jaunumi

Iecerētajam valsts uzņēmumam tranzīta jomas attīstīšanai būs sevi jāatpelna

Loģistika
Loģistika
Iecerētajam valsts uzņēmumam Latvijas tranzīta un loģistikas jomas attīstīšanai, kura izveidi maija sākumā ierosināja Satiksmes ministrija (SM), būs sevi jāatpelna, ceturtdien Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas biedru sapulces dalībniekiem uzsvēra satiksmes ministrs Aivis Ronis.

Pēc viņa teiktā, plānots, ka sākotnēji šā uzņēmuma darbībai tiks piesaistīti valsts budžeta līdzekļi, tomēr nākotnē tam būs sevi jāatpelna. Ronis paskaidroja, ka Latvijā šāds uzņēmums vietējām ostām palīdzētu piesaistīt jaunas kravas un tirdzniecības ceļus. Valsts amatpersonām ne vienmēr pietiekami veiksmīgi ārvalstīs izdevies izcelt Latvijas ostu priekšrocības, taču tas varētu izdoties, ja to darītu profesionāla valsts kompānija.

Ministrs atzina, ka privātais sektors ne vienmēr ir ticis galā ar nemilitāro kravu apsaimniekošanu Afganistānas virzienā, un šāds uzņēmums varētu palīdzēt, piemēram, birokrātisku šķēršļu risināšanā. Jau vēstīts, ka Satiksmes ministrija rosinājusi veidot jaunu, pilnībā valstij piederošu akciju sabiedrību, kas nodrošinātu efektīvu, centralizētu un koordinētu sadarbību ar potenciālajiem kravu īpašniekiem, investoriem un starptautiskajiem loģistikas uzņēmumiem.

Paredzēts, ka jaunais uzņēmums īstenotu aktīvu kravu un investīciju piesaisti, nodrošinātu vienotu Latvijas loģistikas nozares tēlu starptautiskajā loģistikas tirgū, kā arī organizētu vienotas starptautiskās mārketinga aktivitātes, piedaloties izstādēs, tirdzniecības misijās, Latvijas valsts amatpersonu vizītēs u.c. Tas izstrādātu arī multimodālus un integrētus Latvijas loģistikas nozares un piegāžu ķēdes piedāvājumus stratēģisko kravu un investīciju piesaistei, kur privātais sektors vai valsts loģistikas spēlētāji katrs atsevišķi nevar sasniegt vēlamo rezultātu. Uzņēmums attīstītu sadarbību arī ar Krievijas, NVS, Centrālāzijas un perspektīvā arī Rietumķīnas ražojošajiem uzņēmumiem, kā arī ārvalstu uzņēmumiem, kas šajos reģionos izvietojuši ražotnes un kam ir aktuālas kravu piegādes Eiropā un Amerikā.

Avots: www.delfi.lv

Raksts pārpublicēts SIA Vervo mājas lapā. SIA Vervo ir transporta uzņēmums, kas piedāvā starptautiskos un vietējos kravu pārvadājumus, transporta pakalpojumus un citus loģistikas risinājumus: autotransporta (sauszemes) kravu pārvadājumi (pilnas kravas, saliktas kravas), aviotransporta (gaisa) kravu pārvadājumi, dzelzceļa kravu pārvadājumi, kuģu (jūras) kravu pārvadājumi, muitas brokeru pakalpojumi, lielgabarīta, negabarīta un smagsvara kravu pārvadājumi, noliktavu pakalpojumi, bīstamo (ADR) kravu pārvadājumi, kravu apdrošināšana.

Kontakti

Pievienojies

Seko SIA Vervo sociālajos tīklos, uzzini jaunākās ziņas un laimē balvas.