Ukraina ir valsts Eiropas austrumos, ziemeļos tā robežojas ar Baltkrieviju, austrumos ar Krieviju, rietumos ar Poliju, Slovākiju, Ungāriju, Rumāniju un Moldovu, bet no dienvidiem to apskalo Melnā jūra.

Latvija attiecības ar Ukrainu veido, pamatojoties uz divpusējās sadarbības principiem un Latvijas kā ES un NATO dalībvalsts statusu. Ukraina ir viena no Latvijas prioritātēm Eiropas kaimiņu ekonomikā un Austrumu partnerībā, kā arī ir ieguvusi īpašu vietu Latvijas ārpolitikas stratēģijā. Starp Latviju un Ukrainu pastāv konstruktīvs ekonomiskais dialogs un attīstīta līgumtiesiskā bāze, kas aptver praktiski visas sadarbības sfēras, ieskaitot transporta un loģistikas nozari.

Latvijas un Ukrainas sadarbībai kravu pārvadājumu un citās ekonomikas jomās ir labs attīstības potenciāls. Pašlaik pastāv visi priekšnoteikumi tālākai divpusējās ekonomiskās sadarbības attīstībai, it sevišķi ņemot vērā Ukrainas dalību PTO, virzību uz integrāciju ES, kas veicina vienādu tirgus priekšnosacījumu un tautsaimniecības standartu nodrošināšanu.

Pašreizējie notikumi Ukrainā ietekmē arī transporta un loģistikas nozari. Visticamāk tranzīts, kas agrāk gāja caur Ukrainu, tagad atradīs citus piegādes ceļus apkārt Ukrainai, līdz ar to Latvijā un Lietuvā varētu nonākt Uzbekistānas vai Kazahstānas tranzīta kravas. Taču eksporta un importa kravu piegādes uz un no Ukrainas tiks traucētas tiešā veidā. Latvijas eksporta un importa bilancē Ukraina pašlaik ir attiecīgi 19. un 15.vietā. Nolīgums par Latvijas un Ukrainas sadarbību tranzīta jomā noteic sadarbības pamatprincipus tranzīta attīstībai, veicinot konkurētspējīgus pārvadājumu nosacījumus. Tas sekmē ekonomisko sadarbību starp abām valstīm un veicina kopīgu projektu īstenošanu tranzīta jomā, kā arī nodrošina Ziemeļu – Dienvidu transporta koridora ilgtspējīgu izaugsmi. Starp Ukrainu un Latviju jau ir parakstīti nolīgumi par automobiļu starptautisko satiksmi, starptautiskajiem kravu pārvadājumiem, gaisa satiksmi, tostarp avio kravu pārvadājumiem, sadarbību dzelzceļa transporta jomā, tirdzniecības kuģošanu, kā arī par sadarbību sakaru jomā.

SIA Vervo piedāvā visa veida loģistikas pakalpojumus starp Ukrainu un Latviju.

 • Eksporta kravu pārvadājumi uz Ukrainu no Latvijas
 • Importa kravu pārvadājumi no Ukrainas uz Latviju

Populārākās eksporta preces no Latvijas uz Ukrainu ir medikamenti, televīzijas uztvērējaparatūra, telefonu aparāti, audumi no sintētiskajām štāpeļšķiedrām, sardinellas, brētliņas vai šprotes, konservi, stiklinieku tepe, potvasks, sveķu cementi, degvīns, stikla šķiedras, stikla vate, saldētas zivis, siļķes un jaunas gumijas pneimatiskās riepas.

Savukārt no Ukrainas uz Latviju visbiežāk tiek vesti vilciena vai tramvaja preču vagoni, dzelzceļa lokomotīvju ritošā sastāva mezgli un daļas, ferosilīcijmangāns un ferosakausējumi, vīriešu vai zēnu bikses no sintētiskajām šķiedrām, degvīns, karsti velmētās loksnes un darba apģērbi no sintētiskajām šķiedrām.

Autotransporta kravu pārvadājumi

Par jebkuriem kravu transporta pakalpojumiem no vai uz Ukrainu vērsieties pie SIA Vervo, jo katru nedēļu uz un no Ukrainas dodas ap 12 dažāda veida kravas mašīnas, gan tenta kravas auto, gan kravas mikroautobusi pilnām un saliktām kravām.

Transportēšanas laiks ar autotransportu no Ukrainas uz Latviju un otrādi tiek veikts 2-3 darba dienu laikā pilnām kravām un aptuveni 3-4 dienas saliktām kravām. Kravu piegāžu laiki var mainīties atkarībā no kravas specifikas, piemēram, kravām ar temperatūras režīmu vai bīstamām kravām piegādes laiks var atšķirties - par precīzu piegādes laiku un cenu sazinieties ar SIA Vervo transporta menedžeriem.

Salikto kravu piegāde

Kijeva, Harkova, Dņepropetrovska, Odesa, Doņecka, Zaporožje, Ļvova, Krivojroga, Nikolajeva, Mariupole – šādās lielākajās pilsētās Ukrainā atrodas SIA Vervo sadarbības partneru distribūcijas centri, bet, protams, kravu piegādes iespējamas uz un no jebkuras Ukrainas pilsētas.

Jūras kravu pārvadājumi

SIA Vervo sniedz visa veida kravu transportēšanas pakalpojumus pa jūru uz un no lielākajām Ukrainas ostām - Nikolajevas un Odesas ostām. Piedāvājam jūras pārvadājumus ar konteineriem, kā arī kuģu fraktēšanu visa veida kravām no un uz Ukrainu.

Avio kravu pārvadājumi

SIA Vervo piedāvā gaisa kravu transporta pakalpojumus uz un no Ukrainas lielākajām lidostām - Borispiļas Starptautiskā lidosta, Dņepropetrovskas Starptautiskā lidosta, Doņeckas lidosta, kā arī Odesa Starptautiskā lidosta. Piedāvājam gan importa preču avio pārvadājumus no Ukrainas, gan eksporta preču avio pārvadājumus uz Ukrainu.

Ņemot vērā, ka gaisa satiksmē pasažieru skaitam ir tendence pieaugt, darbu Latvijā uzsāka Ukrainas aviokompānija AeroSvit. Tagad gan airBaltic, gan AeroSvit starp Rīgu un Kijevu veic katra pa vienam reisam dienā. Lidojumu skaita palielināšana ne tikai veicinās pasažieru skaita pieaugumu, bet arī sekmēs Rīgas un Kijevas kā tranzīta lidostu attīstību, kā arī tūrisma nozares izaugsmi abās valstīs.

Dzelzceļa kravu pārvadājumi

Vērtējot dzelzceļa kravu pārvadājumu attīstības iespējas maršrutā Latvija – Ukraina, perspektīvākais kravu pārvadājumu veids ir dzelzceļa konteinerkravu pārvadājumi starp Baltijas jūru un Melno jūru, tostarp izmantojot konteinervilciena ZUBR pakalpojumus. Dzelzceļa pārvadājumu potenciāls starp Latviju un Ukrainu netiek izmantots pilnībā, un kravu apjomiem ir tendence samazināties. Tādēļ, lai pilnvērtīgāk izmantotu iespējas, ko piedāvā konteinervilciens ZUBR, puses pārrunās jautājumu par aktīvāku sadarbību kravu piesaistē. Te varētu būt runa gan par Ukrainas eksporta kravu pārvadājumiem caur Latvijas ostām, gan arī par Latvijas puses iespējām nosūtīt uz Ukrainu eksporta kravas (pārtikas produktus, celtniecības materiālus, koksni, mēbeles u.c.). Uzzināt vairāk par par dzelzceļa kravu pārvadājumiem un un no Ukrainas

SIA Vervo sniedz visa veida dzelzceļa transporta pakalpojumus Ukrainas kravām:

 • Konteineru pārvadājumi ar dzelzceļa transportu
 • Kravu pārvadājumi segtos vagonos
 • Kravu pārvadājumi pusvagonos
 • Kravu pārvadājumi ar platformām

Personīgo mantu pārvadājumi

Privātpersonām veicam pilnu pakalpojumu klāstu visa kravas piegādes uz un no Ukrainas procesa organizācijā. Uzzināt vairāk par personīgo mantu pārvadājumiem uz un no Ukrainas

Piedāvājam šādus ar pārcelšanos un privāto mantu pārvadāšanu saistītus pakalpojumus:

 • Bezmaksas konsultācija
 • Pārvietošanas darbu loģistikas plānošana
 • Dzīvokļa mantu pārvietošana
 • Personīgo mantu pārvietošana uz un no Ukrainas
 • Privāto mantu uzglabāšana un noliktavas pakalpojumi
 • Krāvēju pakalpojumi
 • Pārvietojamo mantu apdrošināšana
 • Importa un eksporta muitas formalitāšu nokārtošana
 • Mājdzīvnieku transportēšana
 • Mākslas priekšmetu transportēšana